1 $ = ₴ 41.5
інші номери
Опт:

(067) 707-27-24
(063) 889-99-93

Роздріб:


(093) 145-22-12

Менеджери:


(063) 889-99-93 Сергій

(063) 825-61-40 Михайло
(099) 477-67-97 Ярослав

$
0
товарів: 0
Категорії товарів
Техно Гайд

Як нові тарифи Трампа можуть зробити техніку Apple дорожчою?

03.04.2025

Ціни на iPhone злетять: як нові тарифи Трампа можуть зробити техніку Apple дорожчою

Політика Дональда Трампа вкотре струсонула світовий ринок техніки. Нові мита на імпорт з Індії та В’єтнаму, які президент США оголосив нещодавно, можуть серйозно вдарити по гаманцях прихильників Apple. Чому ціни на iPhone та іншу продукцію компанії можуть зрости і що це означає для стратегії Apple – розбираємо детально.

Що сталося?

Президент США Дональд Трамп ввів жорсткі тарифи: 46% на товари з В’єтнаму та 26% на продукцію з Індії. Як повідомляє 24 Канал, хоча Білий дім заявив, що нові мита починають діяти негайно, експерти припускають, що це можуть бути попередні заходи перед майбутніми переговорами.

Як це вплине на Apple?

Apple вже має досвід взаємодії з подібними тарифами. Раніше компанія постраждала від введення 20% мита на продукцію з Китаю, де збирають 90% iPhone. Зараз цей тариф планують збільшити до 34%. За даними Morgan Stanley, на які посилається The New York Times, нові тарифи збільшать витрати Apple на 8,5 мільярда доларів на рік, що еквівалентно скороченню прибутку приблизно на 7%. Як наслідок, ціни на iPhone та інші пристрої Apple можуть суттєво зрости.

Падіння акцій Apple

Після оголошення тарифів акції Apple впали на 5,7% під час післяторгової сесії. Це свідчить про серйозну стурбованість інвесторів щодо майбутнього компанії в умовах нових економічних викликів.

Чому Apple не може виробляти в США?

Попри те, що у перший президентський термін Трампа глава Apple Тім Кук активно співпрацював з адміністрацією, уникаючи додаткових податків на iPhone і Apple Watch, масове перенесення виробництва до США виявилося неможливим. Як пояснює CNBC, головними причинами є нестача кваліфікованих кадрів і складність постачання комплектуючих. Саме через це компанія почала активно диверсифікувати виробництво в Індії та В’єтнамі.

Виробництво в Індії та В’єтнамі під загрозою

Apple розпочала виробництво iPhone в Індії ще у 2017 році, але повноцінне виготовлення новітніх моделей вдалося налагодити лише через 5 років. В'єтнам став важливим центром збирання AirPods, iPad та MacBook після порушення ланцюгів постачання з Китаю у 2020 році через пандемію COVID-19.

Нові мита ставлять під серйозний сумнів подальшу диверсифікацію виробництва. Apple може бути змушена переглянути стратегію, скоротити витрати або навіть шукати нові країни для збирання своєї продукції. 

Хаотичність політики Трампа

Політика Дональда Трампа часто викликає нестабільність на фондових ринках. При його непередбачуваних рішеннях регулярно обвалюються акції таких компаній, як Tesla, що ще більше додає нервозності інвесторам. Трамп відомий своїм імпульсивним стилем управління, що несе додаткові ризики для великих технологічних компаній.

Що далі?

Apple зараз знаходиться перед вибором: підвищувати ціни, втрачаючи конкурентоспроможність, або ж зменшувати власний прибуток, щоб утримати ринок. Експерти Bloomberg припускають, що компанія швидше за все буде балансувати між цими варіантами, але уникнути зростання цін буде практично неможливо.

Висновки

Нові тарифи Трампа можуть істотно змінити ринок техніки, зробивши продукцію Apple менш доступною для пересічних користувачів. Стратегія компанії, побудована на диверсифікації виробництва, зараз опинилася під серйозним тиском. Споживачам варто готуватися до підвищення цін уже найближчим часом.

Посилання на джерела:


« Повернутись